29 жени демонстрираха майсторство зад волана в Бургас за 19-ти път

Лошото време не попречи автомобилното шоу да покаже завидна класа

Въпреки капризите на мартенското време, 29 бургазлийки откликнаха на предизвикателството да покажат какво могат зад волана.  Автомобилното състезание, което се провежда за 19-и път по повод Международния ден на жената 8 март, отново бе в два тура: майсторско управление на автомобил и паралелен слалом. Приветствените думи на кмета на Бургас Димитър Николов, който даде старт на надпреварата, още повече амбицира дамите да представят превъзходството си над мъжката половина като шофьори. Градоначалникът дори седна до една от състезателките, за да усети състезателната тръпка по състезателното трасе, обозначено на паркинга пред хипермаркет „Практикер”. Емоцията на състезанието съпреживяха и народният представител Диана Йорданова, председателят на постоянната комисия по спорт в Общинския съвет Калчо Белов  и Веселина Деведжиева – началник отдел „Спорт” в Община Бургас.

Рали за жени „Елена Апостолова” е част от събитията в програмата на Бургас – европейски град на спорта за 2015 година. Състезанието съвпада с навършването на 45 години от дейността на Стоян и Елена Апостолови в автомобилния спорт. Стоян продължава да се съревновава успоредно с най-добрите и до момента е безспорно един от фаворитите в този спорт. Дъщерите на Елена и Стоян – Поля и Гери не отстъпват на завоюваните позиции от родителите си, макар да се реализират в други области. Те обаче са основата на екипа, който организира това престижно дамско състезание, което от няколко години носи името на своя патрон Елена Апостолова.13

Сред участниците в ралито и тази година имаше добре познати имена. Тяхната обиграност в състезанията пролича и при класирането: Жасмина Георгиева си тръгна с купата на Бургас и още много награди за призовото място, което зае в генералното класиране.kupata Jasmina

Освен традиционни, бяха връчени и специални отличия. Най-прецизна зад волана се оказа Станислава Няголова,  а най-атрактивна – Диана Каразлатева. Наградата за най-малка състезателка получи 18-годишната Антония Ковачева, а за най-пораснала – Ирина Лучкова.

В паралелния слалом, където класирането бе по метода на елиминирането, победител стана Таня Стоянова. Нейна подгласничка след оспорвана борба остана Надя Владимирова.tanya